Van’da ailelerin HDP Vilayet Başkanlığı önünde yaptığı aksiyona bir aile daha katıldı

Bakec

New member
Van’da ailelerin HDP Vilayet Başkanlığı önünde yaptığı aksiyona bir aile daha katıldı
VAN (AA) – Vanlı annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP Vilayet Başkanlığı binası önünde her hafta gerçekleştirdikleri aksiyona, bir anne daha katıldı.

Van‘da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin vilayet başkanlığı önünde gerçekleştirdikleri hareketlerine bu hafta da devam etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde bir ortaya gelen aileler, “Evlat nöbetindeyiz”, “Artık kâfi, yakamızdan düşün”, “Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak”, “Van anneleri evlat nöbetinde”, “Çocuklarımızı istiyoruz” ve “Dağları kurtara kuşlara bırakın” yazılı dövizler taşıdı.

Terör örgütü PKK ve HDP aleyhine slogan atarak HDP Vilayet Başkanlığı önüne kadar yürüyen aileler, partililere reaksiyon gösterdi, çocuklarına teslim olmaları davetinde bulundu.

Uzun mühlet evlatlarının fotoğraflarına sarılarak gözyaşı döken anneleri, bayan polisler teselli etmeye çalıştı.

Başkale ilçesinde 6 yıl evvel dağa gdolayılen oğlu için Vanlı ailelerin başlatmış olduğu aksiyona katılan anne Hinara Aycir, AA muhabirine, bir an evvel evladına kavuşmak istediğini söylemiş oldu.

Oğlunun kandırılarak dağa gdolayıldüğünü belirten Ayçir, şunları kaydetti:

“Oğlum askerlik çağına gelmişti. Askere gidecekti. Onu her yerde arıyorum. Allah bu zulmü kabul etmesin. Ne hakla oğlumu benden kopardılar. Evladımdan haber almak istiyorum. Meyyit mü, sağ mı bilmiyorum. Kim götürdüyse geri versin. İki kardeşimi öldürdüler, babamın konutunu yıktılar. Onlar benim iştiraktir. Oğluma kavuşana kadar aksiyona katılacağım.”

Aksiyona katılan anne Güllü Ereğli ise terör örgütü PKK tarafınca 7 yıl evvel dağa kaçırılan oğlu için harekete katıldığını söylemiş oldu.

Evladının hasretiyle yaşadığını belirten Ereğli, “Oğlum HDP tarafınca kandırıldı ve Kandil’e gönderildi. Oğlum üniversite okuyordu, öğretmen olmak istiyordu. HDP onun hayallerini çaldı. Allah HDP’yi kahretsin. Yoksul fukaranın çocuğundan ne istiyorlar. HDP Kürt düşmanıdır. Kandil’de çocuklarımızın ne işi var? Nevzat, oğlum gel devletimize teslim ol. Sen makus biri değilsin. Kardeşlerin her gün seni soruyor. Senin gelmeni bekliyoruz.” diye konuştu.

AA / Emre Ilıkan – Son Dakika Haberleri