Vitor Pereira: Pelkas’ın vakte muhtaçlığı var

Hasan

New member
Fenerbahçe , UEFA Avrupa Ligi D Kümesi 6’ncı ve son hafta maçında Eintracht Frankfurt ile 1-1 birliktee kaldı. Müsabakanın akabinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira açıklamalarda bulundu.

Çok kuvvetli bir rakibe karşı çaba ettiklerini lisana getiren Pereira, “Bundesliga’da oynuyorlar. Bayer Münih’i yenen grup. Onlara karşı oynamak kolay değil. Maçtan evvel başımızda kazanmak vardı fakat 2 gün daha sonra ligde diğer bir maç var. Bugün alanda elimizden geldiğince rekabet etmeye çalıştık, istediğimiz sonuç bu değildi. Alanda organize görünüp rakibe sorunlar ürettik. Birinci yarıda boşluklar verdik ve 1-0 öne geçtiler. ondan sonrasında 1-1 yaptık. Sene başında bu turnuvanın bu biçimde geçeceğini düşünmüyorduk. Bu turnuvada yakaladığımız talihleri gole çevirmemiz lazım. Kaçırdığımız penaltılar ve yediğimiz goller belirleyici oldu. Baktığımızda deneyim edinmiş olduk” dedi.

“Gaziantep maçı kıymetli olacak”

Pereira, ligde pazartesi günü oynayacakları Gaziantep maçı ile ilgili olarak, “Bu maçı oynarken aklımızda bir daha sonraki maç oluyor. Ana gayemiz lig. Gaziantep maçı değerli olacak. Gaziantep hocasının dediklerine bir şey diyemem, kendi grup hakkında konuşurum” diye konuştu.

“Pelkas’ın daha fazla mühlet alıp oynaması gerekiyor”

Portekizli teknik adam, Pelkas’ın performansıyla ilgili soruya, “Benim için en değerlisi onun bu ekibe yardım etmek istediğini görmek. Vakte muhtaçlığı var. Daha fazla mühlet alıp oynaması gerekiyor performansını arttırıp seviyeyi yakalayabilmesi için. Bugün elinden gelenin en düzgününü yaptı ekibe yardım edebilmek için” formunda yanıt verdi.

“Kaybettiğimiz puanları telafi etmek ve hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz”

Gayelerinin ellerinden gelenin en uygununu yapmak olduğunu vurgulayan Pereira, “Ligi öncelik olarak görmemiz benim değil kulübün önceliği ligi kazanmak. Konferansta güçlü kadrolar var. Şuan yapmamız gereken şey önümüzdeki maça bakmak. Grup ortasındaki dengeyi müdafaaya çalışıyoruz. Ana gayemiz lig kaybettiğimiz puanları telafi etmek ve hak ettiğimiz yerde olmak istiyoruz” dedi.

DHA