Alec Baldwin, bir projeden daha kovuldu

Bakec

New member
Ekim 2021’de Rust sinemasının setinde yaşanan trajediden daha sonra Alec Baldwin bir hayli projeden kovulduğunu söylüyor. Ünlü oyuncu, yaşanan kazanın soruşturmasıyla son günlerde bir daha dikkat çekiyor.

Alec Baldwin’in hem başrolde olduğu birebir vakitte yapımcılığını üstlendiği sinemanın çekimleri sırasında yaşanan kaza tüm dünyada dikkat çekti. Kazanın soruşturması devam ederken tenkitlerin gayesinde yer alan Alec Baldwin de yaşananların mesleğini nasıl etkilediğini anlatıyor.

Alec Baldwin, Rust sinemasının çekimlerinde yaşananlardan daha sonra üzerinde çalışmaya başladığı bir sinemadan daha kovuldu. Rust sinemasının çekimleri sırasında, Baldwin’in tuttuğu silahın ateş almasıyla direktör Joel Souza ve imaj direktörü Halyna Hutchins’e kurşunlar isabet etti. Kazada Souza ağır yaralanırken, Hutchins ise hayatını kaybetti.

Olay yaşandıktan daha sonra, Santa Fe İlçesi Şerif Ofisi olayla ilgili soruşturma başlattı ve soruşturma bu biçimdedan beri devam ediyor. Baldwin, tabancanın kendi kendine ateş aldığını ve silahın tetiğini hiç çekmediğini söylüyor. Lakin FBI isimli tıp raporunda, silahın ateş alması için tetiğin çekilmiş olması gerektiği açıklandı.

Ünlü oyuncu CNN’e verdiği röportajda, Rust saldırısı niçiniyle birkaç işini kaybettiğini deklare etti. Baldwin, bu hafta birdenbire kovulduğu bir proje de dahil olmak üzere, olaydan bu yana beş işini kaybettiğini söylemiş oldu. Baldwin kovulduğu projenin ismini vermese de yapımcılarla aylardır görüştüğünü ve sinemaya başlamak için uçağa binmek üzereyken ansızın proje dışı bırakıldığını söylüyor: “Dün öbür bir işten kovuldum. Sinema için gitmeye, uçağa atlamaya hazırdım… Bu adamlarla aylardır konuşuyorum ve dün bana bunu yapmak istemediklerini söylemiş olduler.”

yaşamını kaybeden Hutchins’e olay daha sonrası müdahale edilirken…

Baldwin ayrıyeten; Donald Trump’ın, kendisinin Hutchins’i taammüden öldürdüğünü söz ettiğinden beri güvenliğinden kaygı ettiğini belirtiyor. Baldwin, Hutchins’in vefatının büsbütün kazara olduğu konusunda ısrar ederken olayla ilgili hiç bir sorumluluk almaması da dikkat çekti. Bilhassa bu yılın başlarında, Baldwin, Hutchins’in vefatından daha sonra anısını onurlandırmak için Rust’ı çekmeye devam etmek istediğini ve hadiseden yalnızca beş ay daha sonra oyunculuğa döneceğini açıklayınca sert tenkitlerin de gayesi oldu.

Olayla ilgili en hayli yansıyı Baldwin çekerken, Hannah Gutierrez-Reed de sette kullanılan silahların büsbütün inançlı olmasını sağlamaktan sorumlu olduğu için amaç oldu.

Hem Baldwin tıpkı vakitte Rust imalcisi Anjul Nigam, Rust’ın çekimlerinin devam edeceğine ve bunun Hutchins’in anısını onurlandıracağına nitekim inandıklarını söz etseler de çabucak hemen rastgele bir çalışma yapılmıyor.