Alec Baldwin, Hollywood’u sarsan cinayetle ilgili birinci defa konuştu

Bakec

New member
İmalcisi olduğu Rust isimli sinemanın çekimi sırasında imaj direktörü Halyna Hutchins’i kuru sıkı tabandan çıkan mermiyle öldüren ve sinemanın direktörü Joel Souza’yı yaralayan Hollywood yıldızı Alec Baldwin, birinci kere sessizliğini bozdu.

Ünlü oyuncu Alec Baldwin’in geçen hafta Rust sinemasının çekimleri sırasında tabancadan çıkan mermilerle imaj direktörü Halyna Hutchins’i vurarak öldürmüş ve direktör Joel Souza’yı yaralamıştı. Olayın yankıları sürerken, Hollywood yıldızı Alec Baldwin, yaşadıklarıyla ilgili birinci kere konuştu.

Daha evvel sette yaşanan trajediyle ilgili toplumsal medya hesabından açıklama yapan Baldwin, bu sefer kameraların karşısına geçti. Konutundan çıktıktan daha sonra etrafını saran gazetecilere kayıtsız kalmayan Baldwin, arabasından inerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yaşanan trajik kazada hayatını kaybeden Hutchins’ten ‘arkadaşım’ olarak bahseden Baldwin, olay yaşanmadan bir gün evvel Hutchins ile birlikte yemek yediklerini deklare etti.

‘O BENİM ARKADAŞIMDI’

Eşi Hilaria ile bir arada otomobillerini durdurarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Baldwin, TV programları ve sinema setlerinde silah kullanmasını kısıtlayan yeni tedbirleri desteklediğini deklare etti.

Baldwin’in arabayı durdurduktan daha sonra gazetecilere ‘Ne bilmek istiyorsunuz?’ dediği açıklandı. Yaklaşık 4 dakika boyunca konuşan Baldwin’in çok üzgün olduğu ve ‘Bir bayan öldü. O benim arkadaşımdı.’ dediği açıklandı.

Baldwin, “Çekime başlamak için Santa Fe’ye geldiğim gün, onu direktör Joel ile akşam yemeğine götürdüm,” dedi. Baldwin ‘beraber bir sinema çeken epey eğlenceli ve birbirine bağlı bir takımdık ve daha sonra bu vahim olay oldu.’ sözleriyle kelamlarını sürdürdü.

‘SORUŞTURMA HAKKINDA KONUŞAMAM’

Yaşanan trajediyi ‘trilyonda bir ihtimal gerçek oldu’ halinde tanımlayan Baldwin bu tip kazaların hayli ender gerçekleştiğini vurguladı. Baldwin, gazetecilere, Santa Fe Şerif Ofisi tarafınca kendisine “soruşturma hakkında konuşmaması buyruğu verildiğini” vurguladı. Muhabirlerle yaptığı konuşmada gözle görülür bir biçimde gergin olan oyuncu, akabinde “Bunun haricinde öteki sorularınız var mı?” diye sordu ve oradan ayrıldı.