Alec Baldwin’in set çalışanını öldürmesiyle ilgili avukattan net açıklama: Sorumlu değil

Bakec

New member
Hollywood yıldızı Alec Baldwin’in imalcisi da olduğu Rust isimli sinemanın setinde kuru sıkı tabancadan çıkan mermilerle bir set çalışanını öldürmesi ve yazar-yönetmeni ise yaralaması daha sonrasında dikkat çeken bir açıklama avukattan geldi.

ABD’li oyuncu Alec Baldwin’in geçen ay Rust isimli sinemanın setinde kullandığı kuru sıkı tabancadan çıkan mermilerle dizinin görsel direktörü Halyna Hutchins’i vurarak öldürmesi ve sinemanın muharrirlerinden olan Joel Souza’yı yaralamasının yankıları devam ediyor.

ABD kamuoyu ve yetkililer sinemanın direktör yardımcısı David Halls’un silahları ünlü oyuncuya vermedilk evvel denetim etmesi gerektiğini açıklarken bu açıklamaya Halls’un avukatından fazlaca net bir karşılık geldi.

Halls’un avukatı, direktör yardımcısının bakılırsavinin silahları denetim etmek olmadığını söylemiş oldu.

Halls’un avukatı Lisa Torraco, Fox News’e açıklamalarda bulundu. Torraco, “Silahları denetim etmek onun sorumluluğunda değil. Bu bakılırsav direktör yardımcısının nazaranvi değil. olağan olarak kimsenin vurulmamasını istediği için silahları denetim edebilir lakin bu onun iş tarifinde yok” dedi.

Geçen hafta tabir veren Halls, bütün silahları ve mermileri denetim etmesi gerektiğini söylemişti. Halls’un bu sözünü yorumlayan Torraco, “Yönetmen yardımcısından silahları denetim etmesini istemek, kameranın açısını denetim etmesini ya da ses ve ışıklandırmayı denetim etmesini istemek üzere bir şey” dedi.

Öte yandan New York Post gazetesi Halls’un birinci açıklamalarını da kamuoyu ile paylaştı. Halls’un, “Halyna Hutchins yalnızca bir arada çalıştığım en yetenekli insanlardan biri değildi bununla birlikte arkadaşımdı. Onun vefatı bende şok tesiri yarattı ve fazlaca üzdü” dedi.

Olayın akabinde gözler Halls ve silah uzmanı olarak nazaranv alan Hannah Gutierrez-Reed’e dönmüştü. Birtakım kaynaklar Gutierrez-Reed’in daha evvel de dikkatsiz davranışları olduğunu söylerken bu iki ismin silahı denetim etmesi gerektiği istikametinde suçlamalarda bulunmuştu.