Apple, iOS 15.3.1 için geri dönüşleri kapattı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Apple, iOS 15.3.1 için geri dönüşleri kapattı
Apple Şubat ayında sunduğu iOS 15.3.1 güncellemesi için yeni bir duyuru yayınladı. Şirket, 14 Mart’ta yayınlanan iOS 15.4’ün akabinde iOS 15.3.1 sürümünün imzalarının kapatıldığını deklare etti.

Apple, muhakkak dönemlerle yayınladığı eski güncellemeler için imza kapatma süreci uyguluyor. Aygıtını en yeni sürüme güncelleyen kullanıcılar, imza kapatma süreci daha sonrasında eski sürümlere dönüş gerçekleştiremiyor. Şirket, bu süreci işletim sistemlerini aktüel tutmaya teşvik etmek için yaptığını belirtiyor.

iOS 15.3.1 imzaları kapatıldı

Apple, iOS 15.3.1 güncellemesiyle WebKit güvenlik açıklarını giderdi. Şirket, Orta güncelleme olarak nitelendirilen iOS 15.3.1 daha sonrasında 15.4 güncellemesini yayınladı.

Apple Watch ile ekran kilidi açma özelliği, geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunuldu. Apple, Maske ile Face ID kilidi açma özelliğini ise geçtiğimiz haftalarda yayınladığı iOS 15.4 ile etkin etti. Kullanıcılar, uygulama kilidi açma ve ödeme doğrulama üzere Face ID gerektiren tüm süreçleri artık maske ile yapabiliyor.

iOS 15.4’ün öne çıkan bilgilerindan bir oburu ise yeni emojiler. Apple, tasarladığı yeni emojileri iOS 15.4 ile kullanıcıların beğenisine sundu. Apple kullanıcıları, iOS 15.4 ile birlikte 37 adet yeni emojiye sahip olacak.

iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde 120Hz dayanağına sahip ProMotion teknolojisi bulunuyor. Apple, ProMotion ve Üniversal Denetim özelliklerinin üçüncü taraf uygulamalar tarafınca kullanılabileceğini deklare etti. Universal Control (Evrensel Kontrol), Mac klavyesini ve izleme dörtgenini kullanarak iPad ve Mac aygıtlarınızı problemsiz bir biçimde denetim etmenize imkan tanıyor.

AirTag ile ilgili yaşanan meselelere tahlil üreten Apple, kullanım için iCloud zaruriliği getirdi. AirTag sahipleri, yetkisiz kullanmasın önüne geçmek için aygıtlarını iCloud hesabı ile eşleştirecek.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.