Apple TV, Android telefonlara da geliyor!

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Apple TV, Android telefonlara da geliyor!
Apple, büyüyen abonelik hizmetleri yelpazesinden elde edilen geliri en üst seviyeye çıkarmak için uzun müddettir devam eden ketum siyasetini terk ediyor. Öncesinde uygulamlarını yalnızca Apple kullanıcılarına sunan şirket artık Android kullanıcılarına da kapısını açmış durumda.

Apple TV, Android telefon ve tabletlere adım atıyor

Şirket daha evvel iPhone modelleri için piyasaya sürdüğü Apple Music uygulamasının Android sürümünü kısa bir süre daha sonrasında oluşturmuştu. Bunun yanı sıra Apple TV’yi birinci vakit içinderda Sony Bravia modelleri ile Android TV’lere getiren şirket, geçtiğimiz sene ise tüm Android işletim sistemine sahip televizyonlar için yayın hizmetini kullanıma sundu.

Hizmetlerini kendi aygıtları haricinde da sunmaya başlayan şirktin Apple TV’nin kapsamını genişleteceği sav edildi. Gelen bilgilere bakılırsa Apple TV, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde de kullanıma sunulacak. Beta testlerinin devam ettiği söylenen uygulamanın yakın vakitte genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple’ın TV uygulamasını birinci vakit içinderda iPhone modellerinde test etmiş olsa da Android aygıtlar üzerinde de test etmeye başladığı gelen haberler içinde. Apple TV‘nin Android modellere ne kadar ahenk gösterip gösteremeyeceği ise merak konusu.

Görünüşe bakılırsa Apple artık abonelik hizmetleri konusunda eskisi kadar sıkı davranmayacak. Apple TV’nin Android TV’lerde sunulmaya başlaması da bunun bir işaretiydi. Artık uygulamanın Android telefon ve tabletlerde de sunulacak olması bu kanıyı destekliyor.

Bu haberler çabucak hemen yalnızca bir argümandan ibaret olsa da Apple’dan yakın vakitte bu mevzu hakkında bir açıklama bakılırsabiliriz. Pekala siz Apple TV‘nin Android aygıtlarda sunulacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.