Barış Akarsu Merhaba sineması görücüye çıktı

Bakec

New member
Filmin senaristi ve direktörü Mert Dikmen, İstanbul’da bir AVM’de gerçekleştirilen galada Beyoğlu’ndaki terör taarruzunda hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Yaşananlara karşın galayı yapmaya karar verdiklerini belirten Dikmen, “Çünkü onların bu geceyi Barış’ın ailesinin elinden almasına müsaade vermedik. Burada olduk. Sizlere de bize dayanak olduğunuz için teşekkür ediyorum. Umarım sinemamızdan keyif alıp, severek izlersiniz” dedi.

Filmin başrol oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz ise “Çok hoş bir set geçirdik. Çok hoş bir seyahat oldu. Artık bu seyahatimizin finalinde sizler neleri başardığımızı nazaranceksiniz. Umarım beğenirsiniz” diye konuştu.

Barış Akarsu’nun nasıl bir insan olduğunu şimdi her insanın bildiğine işaret eden Şaşmaz, “Onun seyahatinde bilinmeyenleri insanlarımıza sinemada göstermek istedik. Gerçekçi olmaya çalıştık, olduğumuza da inanıyorum. Umarım Barış da bizi izliyordur ve o da bu durumdan mutludur” değerlendirmesini yaptı.

Filmde Akarsu’nun aşık olduğu ‘Zeynep’ karakterini canlandıran Almila Ada da “Hep bir arada Barış’ı tanımayanların onu tanıyacakları ve sevenlerinin onu daha da seveceği bir sinema çekmeye çalıştık” tabirini kullandı.

“ANNEMİN ÖMRÜ YETMEDİ”

Barış Akarsu’nun ablası Nesrin Akarsu ise epey memnun olduğunu belirterek, “Hem hüzünlüyüz hem gurur verici bir şey. Sinemanın başlaması annemin isteği üzerine oldu lakin görmeye ömrü vefa etmedi. Her şey epeyce hoş oldu. Barış Akarsu’yu unutturmayacağız” diye konuştu.

Galaya konuk olan Haluk Levent ise şunları söylemiş oldu:

“Barış’ın ömrüne dokunuşlarım yok değil ancak epey az. Ama o hastaneye düştüğünden itibaren ailesiyle birliktedim. Daima yanlarında oldum, o denli düşünüyorum. Annesi hastanedeyken de yanlarındaydım. Elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım. Fakat annemizi kaybettik. Barış Akarsu yaşarken de ben ona bir sürpriz yapmıştım, yıllardır da televizyonlarda o görüntü yayınlanır. senelerca ismine şenlikler yaptım. Onun ismine Amasra’ya gittim.”

Senaryosunu Mert Dikmen’in yanı sıra Can Anar’ın kaleme aldığı sinema, Türkiye ile birebir anda 23 ülkede daha vizyona girecek.

Barış Akarsu’nun yarım kalan ve tamamlanarak İsmail Ege Şaşmaz tarafınca bu sinemaya özel seslendirilen ‘Merhaba’ müziğinden elde edilen gelir de Akarsu’nu yaşarken takviye verdiği LÖSEV’e bağışlanacak.

2007 YILINDA HAYATINI KAYBETTİ

Çocukluğunda müziğe ilgi duymaya başlayan Barış Akarsu, 2004 yılında katıldığı “Akademi Türkiye” isimli müzik müsabakasıyla ismini duyurdu. Yarışta birinci olmasının akabinde albüm çıkaran Akarsu, müzik çalışmalarının yanı sıra “Yalancı Yarim” isimli dizide rol aldı. 2007 yılında, 28. yaş gününde Bodrum’da trafik kazası geçiren genç müzikçi, ağır bakımda kaldığı beş günün akabinde ömrünü kaybetti. (AA)