Bitüm esas nedir ?

Hazel

Global Mod
Global Mod
Bitum; Yap Malzemesi, Yol Doseme ve Izolasyon Uygulamalarnda Kullanlan Bir Materyaldir

Bitum Nedir?

Bitum, asfalt veya bitumlu malzemelerin bir parcas olarak kullanlan bir yap malzemesidir. Bitum, petrol ya da diger komur urunlerinin scak veya soguk karstrlmasndan yaplr. Bitum, yol doseme ve izolasyon uygulamalarnda yaygn olarak kullanlr. Bitum, cogunlukla karsmlarn ozunu olusturur ve kimyasal icerik ve karakteristikleri goz onunde bulundurularak formule edilir. Bitum, dogal ya da sentetik olabilir ve cogunlukla ham petrol urunlerinden elde edilir.

Bitumun Fonksiyonu

Bitum, cogunlukla yol doseme ve izolasyon malzemelerinde kullanlr. Bitum, hava, su ve cesitli maddelerin yolun altndaki malzemelere nufuz etmesini engellemek icin kullanlr. Bitum, yolun uzerindeki tas yuzeyini duzeltmek ve hava kosullarna dayankl bir yuzey olusturmak icin kullanlr. Bitum, ayrca yolun hareketliligini de artrr. Bitum, yol yuzeylerinin kar ve yagn etkisini azaltmak icin kullanlr. Bitum, ayrca yolun esnekligini ve surus konforunu saglamak icin kullanlr.

Bitumun Ozellikleri

Bitum, kimyasal icerikleri ve karakteristikleri goz onunde bulundurularak formule edilir. Bitum, cesitli komur urunlerinden elde edilen sv ya da sv olmayan bir maddedir. Bitum, cesitli kosullara gore erime veya donma noktasna sahiptir. Bitum, cogunlukla hava, su ve cesitli maddelerin emilmesini engellemek icin kullanlr. Bitum, ayrca yol yuzeyinin duzgun ve hava kosullarna dayankl olmasn saglamak icin kullanlr. Bitum, kar ve yagn etkisini azaltmak icin de kullanlr.

Bitumun Islevleri

Bitum, yol yuzeylerinin kar ve yagn etkisini azaltmak icin kullanlr. Bitum, yolun hareketliligini artrmak icin de kullanlr. Bitum, yolun uzerindeki tas yuzeyini duzeltmek ve hava kosullarna dayankl bir yuzey olusturmak icin kullanlr.