Covid olan Jon Bon Jovi son anda konserini iptal etmek zorunda kaldı

Bakec

New member
Jon Bon Jovi, Covid-19 teşhisi konulduktan daha sonra cumartesi gecesi gerçekleşecek Miami Beach’teki konserini çabukla iptal etti. 59 yaşındaki müzikçi uygun hissettiği biçimde olumlu test kararı niçiniyle sahneye çıkmadı.

Jon Bon Jovi, kümesiyle birlikte Miami’de ufak akustik bir konser için hazırlanırken Covid olduğunu öğrendi. Kümenin öteki üyelerinin testlerinin negatif olduğu belirtilse de risk almamak ismine son anda, izleyiciler konser alanına gelmişken konser iptal edildi.

Pandemi devrinde sık sık maske takmanın ehemmiyetine dikkat çeken Jon Bon Jovi, Sky News ile yaptığı bir röportajda da maske takmaya teşvik etmiş ve hususun politik hale gelmesinden duyduğu tasayı lisana getirmişti:

“Her şey bir maskeyi politize ettiğimiz bir yere geldi. Bu yanlış. Şayet yalnızca bir maske yayılmayı durduracaksa bunu takmak, komşunuza ve dostunuza hürmet duymaktan diğer bir şey değil. Burnunuzda küçük bir bez kesimi var, değerli değil, büyük bir fedakarlık değil.”

Ünlü isim, geçtiğimiz yıl ekim ayında 2020 isimli bir albüm çıkardı. American Reckoning isimli müzikleri Black Lives Matter ile ilgiliyken, Do What You Can isimli bir öbür müzik ise corona virüsü pandemisi hakkındaydı.

Jon Bon Jovi, Good Morning America ile bir röportaj sırasında albümü tanıtırken, “Bazıları bunun politik bir albüm olduğunu söyleyecek fakat değil. Bu yeni bir albüm. Dünyada olup biten her şeyin ışığında bana tarihe tanıklık etme fırsatı verdi, ben de bunu yapmaya başladım ve sanırım başardık” dedi.