Eko 50 ne demek ?

Hazel

Global Mod
Global Mod
Eko 50, cevre dostu ve cevreyi korumaya yonelik bir cozum olarak tanmlanmaktadr. Bir urun veya hizmetin, cevreyi etkilemeden uretilmesi, satn alnmas ve satlmas icin tasarlanms bir etiketleme sistemidir. Site icinde, urun veya hizmetlerin cevreye olan etkisini belirlemek ve kontrol etmek icin, urun veya hizmetin yasam dongusunun tum asamalarn gozlemlemek amaclanmstr.

Eko 50'nin Amac ve Hedefleri

Eko 50, cevreye zarar veren urun veya hizmetlerin uretiminin, kullanmnn ve nihai atklarnn cevreye etkilerini en aza indirmek amacyla kurulmustur. Hedefi, uretim islemlerinin ve cevreye olan etkilerinin azaltlmasn saglamaktr. Bunu yapmak icin, uretim surecinde kullanlan hammaddelerin dogaya verdigi zararlar ve en iyi cevresel sonuclarn saglanmas amaclanmstr.

Eko 50 Belgelendirme Sureci

Eko 50 etiketleme sistemi, urunler veya hizmetlerin cevreye olan etkilerinin belirlenmesi icin belgelendirme surecinden gecmelerini gerektirir. Bu surec, urun veya hizmetin yasam dongusunun tum asamalarnn degerlendirilmesini icerir. Bu asamalar arasnda, uretim, tasma, kullanm, bakm, geri donusum ve atk yonetimi saylabilir.

Belgelendirme sureci, urun veya hizmetin cevreye olan etkisi hakknda kapsaml bir rapor hazrlamaya dayanr. Rapor, urunun yasam dongusunun tum asamalarnn ve bu asamalarda meydana gelen cevresel etkilerin degerlendirmesini icerir. Rapor, urunun veya hizmetin ne kadar cevre dostu oldugunu gostermek ve Eko 50 etiketinin kazanlmasn saglamak icin gerekli olan tum belgelerle birlikte sunulur.

Eko 50'nin Faydalar

Eko 50 etiketi, urun veya hizmetin cevreye olan etkisini degerlendirmek ve belgelemek icin tasarlanmstr. Bu etiket, cevreye duyarl tuketicilerin, isletmelerin ve diger ureticilerin cevreye olan etkisini azaltmaya yonelik kararlar vermesine yardmc olur.