Jay-Z Rock & Roll Onur Listesi’ne alındı

Bakec

New member
Rapçi Jay-Z, eski Lider Barack Obama ve komedyen Dave Chappelle’in övgü dolu kelamları eşliğinde Rock & Roll Onur Listesi’ne alındı. bu biçimdelikle ünlü rapçi; Notorious B.I.G., Tupac Shakur ve LL Cool J üzere sanatkarlarla birlikte Rock & Roll Onur Listesi’ne dahil edilen birkaç solo rapçiden biri oldu.

Pandemi sırasındaki birfazlaca ödül merasimi üzere, Rock & Roll Onur Listesi 2020 de sanal bir biçimde gerçekleşirken; tertip, cumartesi gecesi Cleveland’daki Rocket Mortgage FieldHouse’da kuvvetli bir takımla sahnelere geri döndü.

Obama, Jay-Z’nin müziğinin hayatının ve başkanlığının değerli noktalarında onun için ne manaya geldiğinden bahsetmiş olduğu bir konuşma gerçekleştirdi:

“yaşamımın farklı noktalarında Jay-Z’nin kelamlarına döndüm. Bugün Jay-Z, tarihin en ünlü sanatkarlarından biri ve Amerikan duşunun somutlaşmış, kendisi üzere öteki genç beşerler için gerçekleşmesine yardım ettiği bir düş.”

Obama birinci kere Jay-Z için konuşma yapmadı. Eski lider daha evvel de 2017’de Songwriters Hall of Fame’e giren birinci rapçi olduğunda Jay-Z’yi onurlandırmıştı: “Oval Ofis’te Jay Z’nin müziğini dinleyen tek Lider olduğumdan pek eminim.”

Son haftalarda Netflix’te karışıklığa niye olan Chappelle de ünlü rapçi için bir konuşma yaptı: “Sizi tanıma talihine sahip olduğum için onur duyuyorum.”

Jay-Z, merasimden daha sonra tweet atarak hislerini paylaştı: “Herkese teşekkürler, katiyetle otomobilde ağlayacağım.”

Şov, Carole King’in “Will You Love Me Tomorrow” ve Paul McCartney ve Foo Fighters’ın “Get Back” ile kapandı. Merasimin tamamı ise 20 Kasım’da HBO’da yayınlanacak.