Kazara cinayet işleyen Alec Baldwin suçladığı isimleri deklare etti

Bakec

New member
ABD’li aktör Alec Baldwin, “Rust” sinemasının çekimleri sırasında kazara öldürdüğü manzara direktörü Halyna Hutchins’i ve yaşanan üzücü olayları aklından hiç çıkaramadığını belirtti.

Hem başrolünde oynadığı tıpkı vakitte imalcisi olduğu “Rust” sinemasının Ekim 2021’deki çekimleri sırasında, kuru sıkı olduğunu düşündüğü tabancayla ateş eden 64 yaşındaki aktör Alec Baldwin, 42 yaşındaki manzara direktörü Halyna Hutchins’in vefatına sebep olmuştu.

Olayın akabinde büyük bir şok yaşayan Baldwin, kendisinin yahut bir oburunun cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacağına inanmadığını söylüyor.

Ancak FBI’dan gelen son rapor, sette imaj direktörünü öldüren silahın tetik çekilmedikçe ateşlenemeyeceği ve tetiğin de ünlü oyuncu tarafınca çekildiği kararına varmıştı.

Halyna Hutchins…

İKİ İSMİ SUÇLUYOR

CNN’de yer alan habere nazaran, Baldwin, trajedinin sorumluluğunu sinemada zırh ve sahne asistanı olarak misyon yapan Hannah Gutierrez Reed’e ve ona silahı veren direktör yardımcısı Dave Halls’a yükledi. Gutierrez Reed ve Halls da, kendi avukatları aracılığıyla Baldwin’i hatası diğerlerine atmakla suçladı.

Baldwin, “Birisi tabancaya canlı kurşun koydu. Bu Gutierrez Reed’in işiydi. Onun işi mühimmata bakmak ve boş mermiyi koymaktı. Sette rastgele bir canlı mermi olmaması gerekiyordu” dedi.

“Yapması gerekeni yapmayan iki kişi var. Orada oturup onların mahpusa girmesini ya da hayatlarının cehenneme dönmesini istediğimi söylemiyorum. Bunu istemiyorum, lakin her insanın bilmesini istiyorum ki, bu iki kişi olanlardan sorumlu. Ben her gün bu olayı düşünüyorum” kelamlarıyla içini döktü.