Red Hot Chili Peppers’ın davulcusu DH Peligro hayatını kaybetti

Bakec

New member
Dead Kennedys ve Red Hot Chili Peppers’ın davulcusu DH Peligro, 63 yaşında ömrünü kaybetti.

Gerçek ismi Darren Henley olan davulcu, 28 Ekim Cuma günü Los Angeles’taki meskeninde düşerek baş travması geçirdikten daha sonra hayatını kaybetti.

Davulcu 1981’de Dead Kenndedys’e katıldı ve vefatına kadar da kümede kaldı. Davulcu bununla birlikte Red Hot Chili Peppers’ın bir üyesiydi ve 1988’de Jack Irons’ın yerini aldı.

Ertesi yıl Mother’s Milk albümünde yer alan birtakım modüllerle müzik yazımına da katkıda bulundu; lakin uyuşturucu ve alkol problemlerinin akabinde kümeden kısa mühlet daha sonra ayrıldı. Hatta bu süreçte Red Hot Chili Peppers’ın solisti Anthony Kiedis, davulcunun ayık kalması için ona dayanak olduğunu söylüyor. Lakin Peligro’nun sıkıntıları devam edince ayrıldı ve yerini de Chad Smith aldı.

DH Peligro’nun mevt haberi üzerine, Red Hot Chili Peppers’ın bas gitaristi Flea, eski küme arkadaşını Instagram’da yayınladığı bir paylaşımla andı:

“Canım arkadaşım kardeşim seni hayli özledim. Bugün harap oldum, fakat sana hayatım boyunca paha vereceğim. 81’de DK’lerle çaldığını birinci gördüğümde aklımı başımdan aldın. kuvvetli, pervasız. Sen benim sevgili arkadaşım oldun. Çok eğlendik, birbirimizin ardını kolladık. Seni bütün kalbimle seviyorum. Sen en gerçek rockçısın ve rhcp tarihinin değerli bir parçasısın. Sonsuza kadar kalbimizde yaşıyorsun. Huzur ortasında yat ve seni kısıtlayan her şeyden özgürleş.”