Samsun’da teşebbüsçü bayanlardan katkısız üretim

semaver

New member
Samsun’da 15 teşebbüsçü bayan, bir ortaya geldi. En âlâ bildikleri işi yapmak için dayanışma içine girdi.

Kooperatif bünyesinde kurdukları imalathanede, katkısız doğal mamüllerin üretimine başladı. Çikolata ve fındık ezmesi başta olmak üzere katkısız bebek makarnası, aromatik yağlar ve makarna üzere biroldukça doğal eser hazırlayan bayanların mamüllerini en hayli anneler tercih ediyor.

BU KATKISIZ ESERLER ÇOCUKLAR İÇİN OLUŞTURULDU

Kentte teşebbüsçü 15 bayan, bilhassa çocukların katkısız besin tüketmesi emeliyle içeriğinin tamamı doğal eserler üretmek için 8 ay evvel çalışma başlattı.

Şekerli-şekersiz fındık ezmeleri, fındık kreması, çikolata, katkısız bebek makarnası, aromatik yağlar, makarna ve turşu yapan bayanlar, Ticaret Bakanlığı’nın hibe dayanağının yanı sıra AK Parti Samsun Vilayet Bayan Kolları’nın da takviyeleriyle “Yedi Desen Samsun Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi”ni kurdu. Bayanlar, kooperatif bünyesindeki imalathanede, katkısız doğal mamüllerin üretimine başladı.

ESERLER ONLİNE SATIŞ ALANLARINDA

Üretilen doğal besinler toplumsal medya ve online alışveriş sitelerinden satışa sunuldu. Katkısız doğal eserler, bilhassa annelerin de tercihleri içinde yer almaya başladı. Hazırladıkları birbirinden hoş ve doğal eserlerle “Samsun Gurme 2021 Besin ve Yöresel Lezzetler Fuarı”na katılan bayanların, el emeği doğal eserleri de büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden anneler, çocuklarına doğal çikolata yedirip, alışveriş yaptı.

“DOĞAL OLDUĞU İÇİN TERCİH EDİLİYOR”

Kooperatif Lider Yardımcısı Ayşen Topaloğlu, kooperatifi 8 ay evvel kurduklarını belirterek, “Ürünlerimizin tümü katkı maddesiz olarak üretiliyor. Gece gündüz çalıştık, büyük çabalar sarf ettik. Hedefimiz, hanımlarımızın ürettiği mamüllerin markalaşmasını sağlamaktı. Bunun için çalışıyoruz. Doğal eserleri insanlarımızla buluşturmak istiyoruz. Bizim şekerli-şekersiz fındık ezmelerimiz, fındık kremamız, çikolatalarımız, büsbütün katkısız bebek makarnamız var. bir daha aromatik yağlarımız, makarnalarımız, turşularımız var.

ÇOCUKLAR İÇİN DOĞAL ESERLER ANNELERİN TERCİĞİ

Artık hepimiz doğal eserler vermek istiyoruz. Benim de çocuğum var ve katkısız eser bulunmasına ehemmiyet veriyoruz. Bu niçinle annelerimiz bu eserlere daha epeyce istek gösteriyor. Doğal ki katkı maddesiz olduğu için ömürleri de kısa oluyor. Açıldıktan daha sonra en kısa müddette bitirilmesi gerekiyor. Doğal olduğu için de fazlaca tercih görüyor.” diye konuştu.

“KATKI UNSURLARI OLMAYAN ESERLERİ TERCİH EDERİZ”

Çikolata ve fındık ezmesi mamüllerinin katkısız üretilmesinin çocuklar açısından olumlu olduğunu kaydeden konut hanımı Merve Tuncer, “Çocuğum her çocuk üzere çikolata yemeyi seviyor. Lakin ben çok fazla yedirmemeye çaba ediyorum. Zira fazlası ziyanlı olan bir eser. Katkı hususlarından de çekiniyorum. Katkı maddesiz eserleri tüketmeyi tercih ederiz.” diye konuştu.