Tim Burton, Netflix için hazırladığı Addams Ailesi hakkında konuştu

Bakec

New member
Tim Burton bu sonbaharda Netflix’te yayınlanmaya başlayacak Addams Ailesi’nin yeni bir versiyonu olan Wednesday için hazırlıklarını sürdürürken projede yer alan Jenna Ortega’nın rol için harika olduğunu söylemiş oldu.

Sinema dünyasının klasikleri içinde yer alan Addams Ailesi, bu kere Tim Burton ve Netflix farkıyla bir daha ekranlara dönüyor. Christina Ricci ile bütünleşen Wednesday’i odağına alan yeni dizide, rolü artık Jenna Ortaga canlandıracak.

Burton, Ortega’nın canlandırdığı rol için; “Wednesday, açıkçası klasik bir yabancı. Her şeyi fazlaca siyah ve beyaz görüyor, sıklıkla siyah. Geçmiş versiyonlarda fazla karikatürize olmuştu. Bu yüzden, bu formda ona gerçeklik vermeye çalıştık” dedi.

Tim Burton…

Burton, Ortega’nın performansından da pek şad görünüyor ve şunları söylüyor: “Bir şeyleri sözler olmadan iletebilmesi açısından sessiz bir sinema oyuncusu üzere. Ve o içsel hayatı ve incelikleri görmek heyecan vericiydi. Diğer bir Wednesday düşünemiyorum.”

Ortega, ise yeni rolü hakkında şunları söylüyor: “Geçmişte kusursuz bir biçimde yapılmış bulunmasına karşın, farklı bir şey yapmam benim için sahiden değerliydi. Aslında teknik olarak bir Latin karakteri ve bu asla temsil edilmemişti. Bu yüzden topluluğumu temsil etme fırsatım olduğu her vakit, bunun görülmesini istiyorum.”

Sonbaharda ekrana gelmesi planlanan Wednesday’de, Jenna Ortega ile bir arada Luis Guzmán, Catherine Zeta-Jones üzere başarılı isimler de rol alıyor.